250.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
Promosyon Ürünler
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Promosyon Ürünler
Promosyon Ürünler

Promosyon Nedir?

Kişilerin, firmaların ve kurumların kendilerini tanıtmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak amacı ile logo ve sloganlarının bulunduğu hediyelik eşyalara promosyon denir. Bu bir nevi reklamcılık faaliyeti oluyor. Yabancı kökenli bir kelime ve Türkçe karşılığında ise "özendirmek" ifadesini görüyoruz. 

Özellikle 20. Yüzyıl ile birlikte reklamcılık denilen olgu insanların hayatına girmeye başladı. Tanıtım maliyetleri inanılmaz boyutlara ulaşan firmalar da giderlerini azaltabilmek için promosyon dediğimiz olguyu başlattı. Kısacası bu iletişim alanı bir ihtiyaçtan doğdu. Günümüzde hala bu organizasyon kullanılıyor. Kurumlar, müşterilerini ve potansiyel alıcılarını bu yolla kendisine çekiyor. 

Hangi Ürün Grubu Kullanılıyor?

Firmalar müşterilerini mutlu etmek için kendi üretimlerini onlarla tanıştıracak ürün gruplarını hediye etmek ister. Öncelikli olarak hedef kitle kendi ürün grubunu çağrıştırmalı. Dolayısıyla promosyon ürün grubu oldukça geniş bir şekilde ele alınır. Kalem, defter, giyim, saat, ajanda, powerbank, dosya, çanta, takvim, bloknot, bayrak, anahtarlık şapka, plaket, fener, termos, bardak, flash bellek, ayna, çakı, kırtasiye seti, balon, hesap makinesi gibi pek çok ürün müşterilere hem reklam yapmak hem de gönüllerini kazanıp, yeniden iş yapmak amacıyla dağıtılabilir. 

Neden Promosyon Ürünleri Tercih Edilmeli?

Bazı kurum ve kuruluşlar tarafından promosyon ürünler gereksiz görülüyor. Dağıtılan ürünlerin bir işe yaramadığı, müşterilerin hafızasında yer etmediği düşünülüyor. Ancak yapılan araştırmalar bunun doğru olmadığını gösteriyor. Hediye veren firmalarla müşteri eğer büyük sorunlar yaşamamışsa mutlaka dönüş yapıldığını gözlemliyoruz. Burada önemli olan nokta hangi sektörde faaliyet gösteriyorsak ona uygun bir ürün gamını bulmalıyız. Örneğin, teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firma olduğumuzu düşünelim. Müşterilerimize giyim ile ilgili ürünler hediye etmemiz onları pek etkilemez. Bu noktada sektörümüze uygun ne olabilir? diye sormalı, ona göre ürün seçmeliyiz. Teknoloji alanında faaliyet gösteren bir firmamız varsa, powerbank veya usb bellek müşterilerimizin hoşuna gidecek ürünler olur. 

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın